O galerii vín ONYX Lednice

Galerie vín ONYX Lednice – dopřejte si skutečný chuťový zážitek. Nápad založit galerii vín v Lednici vznikl díky vzrůstající kvalitě vín nejen našeho kraje.

Lednice je zasazena do nádherného reliéfu krajiny, kde se daří tradičním odrůdám vinné révy. Historicky známý je fakt, že vinnou révu do naší oblasti přivezly římské legie.

Velmi významným rodem, který začal vysazovat vinnou révu v okolí Pálavy ve Valticích a katastru obce Lednice, byl rod Lichtenštejnů, který zde působil více jak 700 let a významně se podepsal do rázu zdejší krajiny a architektury. Příznivé přírodní klima, zvyšující se počet slunečních hodin a písčité spraše na vápencovém útvaru dávají velký předpoklad k tomu, aby se u nás dařilo tradičním odrůdám vinné révy a aby tak zdejší vinaři zhodnotili plody své práce v podobě krásných bílých, ale i růžových vín.

Galerie vín Lednice

Filozofií naší galerie je dát možnost všem, kteří míříte do Lednice, ochutnat to nejlepší, co u nás máme. Nabídnou v řízených degustacích zdejší rozmanitost minerálních a ovocných tónů, odrůd jako je Ryzlink rýnský i vlašský, Müller Thurgau, Sylvánské zelené, které se zde pěstovalo od nepaměti. Zdejšího terroir se blahodárně projevuje na kvalitě vín a je směsicí aspektů – geologického podloží, složení půdy, ale rovněž teploty, srážek a nadmořské výšky. Pečlivě jsme pro Vás vybrali mezi vinařstvími a vsadili na kvalitní a zajímavá vína bez toho, abychom sledovali velikost vinařství. Některé šarže vín už nelze koupit jinde než u nás v galerii.

Galerie vín Lednice

Připravili jsme pro vás i zajímavé srovnání s rakouskými víny z rodinného vinařství Pfaffl, které je uznáváno nejen v Rakousku, díky skvělým vínům Grüner Veltliner, ale i červeným Cuvée. Dopřejte si s námi ochutnávku kolekce moravských sektů doplněných o vína světoznámé francouzské oblasti Champagne, kterou protíná 49 rovnoběžka, charakteristická klimatem. Naším záměrem je možnost nabídnout vám širokou paletu vín v 10 degustacích. Skladbu vína a sektů pro Vás připravil hlavní sommelier Zdeněk Sklenský s kolektivem.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku
0.0 0Hodnocení