O Galerii vín a labyrintu sklepů Onyx Lednice

Dopřejte si skutečný chuťový zážitek a navštivte nás v Lednicko-valtickém areálu. Založení Galerie vín je navázáno na vášeň rodiny Nekulových k dobrému vínu.

Podívejte se na nejbližší akce

 

Galerie vín Lednice

Lednice je zasazena do nádherné krajiny, kde se daří tradičním odrůdám révy vinné, přivezené do naší oblasti římskými legiemi.
Velmi významným rodem, který začal révu vysazovat v okolí Pálavy, ve Valticích a katastru obce Lednice, byl rod Lichtenštejnů, který zde působil více než 700 let.

Historie celého areálu (budova penzionu a sklepy) se váže ke konci 19. století. Nejstarší sklep ,,Stoletý'' sloužil jako sklad vína, ovoce a zeleniny. Prostory současného penzionu byly využívány jako sokolská ubytovna.

Galerie vín Lednice

Filozofií naší Galerie je nabídnout v řízených degustacích to nejlepší, co tu máme. Ukázat rozmanitost zdejších minerálních a ovocných tónů odrůd jako je Ryzlink rýnský i vlašský, Müller Thurgau, Sylvánské zelené, které se zde pěstovalo od nepaměti.

Zdejší terroir se blahodárně projevuje na kvalitě vín. Pečlivě jsme pro Vás vybrali mezi vinařstvími a vsadili na kvalitní a zajímavá vína bez toho, abychom sledovali velikost nebo marketingovou strategii vinařství. Některé šarže vín už nelze koupit jinde, než u nás v Galerii.

Připravili jsme pro vás i zajímavé srovnání s rakouskými víny z rodinného vinařství Pfaffl, které je uznáváno nejen v Rakousku, a to především díky skvělým veltlínům. Dopřejte si s námi ochutnávku kolekce moravských sektů doplněných o vína světoznámé francouzské oblasti Champagne.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku