Naše sklepní prostory

Pokud navštívíte Galerii vín Lednice, existuje několik možností degustací pro skupiny od 10 – 130 osob. Řízené degustace probíhají ve 4 sklepích.

Stoletý sklep

Nejstarší sklep s kapacitou 10 osob. Jeho historie sahá na samý počátek výstavby ubytovny, která v té době sloužila místnímu Sokolu. My jsme se jen náhodou, dozvěděli o původu této stavby, když nás navštívil jeden starý pán z Rakouska, který věděl o historii mnohé. Stavba vznikla na sklonku 19. století a součástí stavby byl i tento sklep, který složil jako sklad vína, ovoce a zeleniny v dobách kdy se budova používala. Starší lidé si pamatují časy, kdy nad ránem bylo slyšet ve Stoletém cinkání sklenic. Co my víme, co se na Lichtenštejnském panství dělo.

Stoletý sklep


Sklep "U studny"

Sklep s kapacitou 38 osob na první pohled zaujme studna, která se až do nedávna používala. Byla vyhloubena více jak před sto lety. Důkazem je její cihlová vyzdívka. Klasické betonové skruže se používali až mnohem později. Je hluboká 12 metrů a říká se, že pokud se do ní zadíváte a přejet si nějaké přání, tak se Vám do roka splní. Sklep má úžasnou akustiku a proto je využíván menšími skupinami na programy s hudební produkcí.

Sklep U studny


Sklep "U houslí"

Kdo vejde do tohoto sklepa, okamžitě jej uchvátí dřevěná řezbářská plastika nádherného hudebního nástroje. Je to práce jednoho řezbářského mistra, který Lednici navštívil a pracoval na místním řezbářském sympoziu. Několik jeho děl skončilo v místních sbírkách. Plastiku nazvanou čarovné housle jsme koupili a pojmenovali jsme po něm sklep, který jako jediný není postaven v tzv. kvelbeném stylu, ale určitě budete souhlasit, že mu to na kráse neubralo. Jako jediný má dřevěný strop. Dřevo, ze kterého byl strop vyroben, pochází ze statné borovice, z valtického lesa. Strom byl pokácen před více jak 70 lety, dřevo se náhodou našlo v jedné staré budově a bylo použito na strop našeho nejmenšího sklepa, který je určen skupinkám do 14 osob.

Sklep U houslí


Sklep "U krbu"

Největší sklep s kapacitou 65 osob Vás na první pohled okouzlí svou akustikou a dominantním krbem. Krb slouží k vytápění prostor, ale také k rožnění selat a přípravě pokrmů. Praskání dřeva při degustacích tvoří čarovnou atmosféru. Díky akustice je oblíbeny v rámci večerů s cimbálovou muzikou, mladí i ti dříve narození, si jej oblíbili jako ideální prostor pro karaoke. Velmi často jej využívají skupiny nejen pro řízené degustace, ale i jako zajímavý prostor pro firemní školení. Sklep u krbu je pamětníkem mnoha rodinných oslav a svateb.

Sklep U krbu


Naše Vinotéka

Naše vinotéka


Vytisknout stránku Vytisknout stránku
0.0 0Hodnocení